Hudobná akadémia o.z.
Karpatská 2
811 05 Bratislava

tel.: 0911 111 717

Otváracie hodiny kancelárie
Po - Pia: 14:00 - 19:00
Kancelária sa nachádza na druhom poschodí
v budove bývalého kina YMCA.

 
Basgitara
Cvičenia pre obe ruky
Napísal Mário Polónyi   
Image Dobrý deň prajem z basgitarového štúdia. Tretíkrát sa prihováram a tretíkrát mám nachystané cvičenia, teraz pre zmenu na obe ruky naraz.
Celý článok...
 
Cvičenia na pravú ruku
Napísal Mário Polónyi   

Image Dobrý deň prajem, už som tu zas. Tak minule sme si prosím pekne rozcvičili hlavne ľavú ruku, pravá sa pri nej iba viezla ako chudobný príbuzný, a tak som si povedal, že by sme si mohli ukázať aj nejaké basgitarové cvičenia na pravú ruku.

Celý článok...
 
Pár basgitarových cvičení na rozcvičenie
Napísal Mário Polónyi   
bassguitar Keď si po dlhšom čase sadnem za basu, mávam tvrdé a neohybné prsty. Vždy si chcem zahrať niečo pekné, aby som sa potešil, ale bez predchádzajúcej rozcvičky sa mi to málokedy podarí.. 

Celý článok...
 
Ako som kupoval basgitaru
Napísal Mário Polónyi   
Image Prechádzal som sa minule po jednotlivých miestnostiach na fóre a naďabil som tam na častý problém, ako postupovať pri kúpe novej gitary. Napadlo ma, že som si v novembri kupoval čisto novú krásnu voňavú basgitaru a že by som svoj postup mohol zhrnúť do niekoľkých bodov.Celý článok...
 
Basové sólo Victora Wootena
Napísal Administrator   
Image Viktor Lemonte Wooten je americký basgitarista ktorý je považovaný za technického basgitarového virtuóza. Tiež je skvelý hudobník a skladateľ. Wooten vyhral ocenenie "Basgitarista roka" od časopisu Bass Player Magazine trikrát po sebe a bol prvým človekom, ktorý túto cenu získal viac než raz. Od roku 1989 pôsobí vo formácii Béla Fleck and the Flecktones. Skupina je známa hraním zmesi jazzu, funku a bluegrassu. Diskusia k Victorovi Wootenovi sa nachádza na našom diskusnom fóre.
Celý článok...