Hudobná akadémia o.z.
Karpatská 2
811 05 Bratislava

tel.: 0911 111 717

Otváracie hodiny kancelárie
Po - Pia: 14:00 - 19:00
Kancelária sa nachádza na druhom poschodí
v budove bývalého kina YMCA.

 
Články
G3 Live in Tokyo 2005
Napísal laco   
Image Fantastickú gitarovú show G3 otvoril v Tokiu John Petrucci,  nasledovaný Stevom Vaiom, ktorého vystriedal Joe Satriani - aby sa spoločne stretli pri záverečnom jamovaní.
Celý článok...
 
Crossroads Duel
Napísal laco   
Na našom diskusnom fóre sa objavila téma Videá. Diskutujúci v nej upozorňujú ostatných na zaujímavé videá a klipy, ktoré našli na rôznych webstránkach.

Objavil sa tam aj fragment gitarového duelu z filmu Crossroads (1986). Keďže duel je zaujímavo spracovaný a má svoju atmosféru, prinášame vám ich v dvoch alternatívnych zostrihoch.

Celý článok...
 
Hrdinovia šiestich strún. 1. Jazz.
Napísal Mgr. Miroslav Záhradník   
Image Synonymom populárnej hudby 20. storočia možno bez pochýb označiť jej najpopulárnejší nástroj - gitaru.  Blues, jazz, folk, country, rock and roll, rock, heavy metal atď., prešli svojim zložitým vnútorným vývojom.
Popularita gitary vyplývajúca z jej ľahkej dostupnosti pre hudobníkov priamo vplývala na vývoj jednotlivých hudobných žánrov.
Pohľadom na najvýznamnejších gitaristov, ktorí sa významnou mierou pričinili o súčasný status popularity tohto nástroja si predstavíme priebeh diania v dvoch historicky najvýznamnejších prúdoch vývoja populárnej hudby -v jazze a v blues-rocku.

Celý článok...
 
Tajomstvá harmónie 1
Napísal Mgr. Miroslav Záhradník   
Image V tomto seriáli si ukážeme základné princípy práce s harmóniou a jej použitie v hudobnej praxi. Čo je to harmónia?


Celý článok...
 
Video hodina: brnkáme prvú pieseň
Napísal Administrator   
ImageV tejto hodine sa naučíme rytmus brnkátkovej ruky pri hraní skladby. Brnkátkovou rukou pohybujeme nahor a nadol, pritom si dáme záležať na tom, aby ruka bola uvoľnená a nebola strnulá.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 55 - 63 z 99