Hudobná akadémia o.z.
Karpatská 2
811 05 Bratislava

tel.: 0911 111 717

Otváracie hodiny kancelárie
Po - Pia: 14:00 - 19:00
Kancelária sa nachádza na druhom poschodí
v budove bývalého kina YMCA.

 
Gitara
Tajomstvá harmónie 2
Napísal Mgr. Miroslav Záhradník   
Image  V tejto časti seriálu o tajomstvách harmónie si vysvetlíme vzťahy základných akordických funkcií v tónine.
Celý článok...
 
Hrdinovia šiestich strún. 2. Rock
Napísal Mgr. Miroslav Záhradník   
Image Druhý diel prehľadu najvýznamnejších gitaristov, ktorí sa významnou mierou pričinili o nezameniteľné prvenstvo gitary a jej nenahraditeľné postavenie v súčasnej hudobnej scéne je venovaný rockovej  hudbe. Opäť ide iba o prehľad tých najvýznamejších mien, pretože popularita, akej sa teší gitara v rockovej hudbe takmer znemožnuje vytvoriť úplne komplexný pohľad na celé dianie v tejto hudobnej oblasti.
Vstup do siene slávy rockovej gitary sa však určite pootvorí pri pohľade na týchto hrdinov šiestich strún...Celý článok...
 
G3 Live in Tokyo 2005
Napísal laco   
Image Fantastickú gitarovú show G3 otvoril v Tokiu John Petrucci,  nasledovaný Stevom Vaiom, ktorého vystriedal Joe Satriani - aby sa spoločne stretli pri záverečnom jamovaní.
Celý článok...
 
Crossroads Duel
Napísal laco   
Na našom diskusnom fóre sa objavila téma Videá. Diskutujúci v nej upozorňujú ostatných na zaujímavé videá a klipy, ktoré našli na rôznych webstránkach.

Objavil sa tam aj fragment gitarového duelu z filmu Crossroads (1986). Keďže duel je zaujímavo spracovaný a má svoju atmosféru, prinášame vám ich v dvoch alternatívnych zostrihoch.

Celý článok...
 
Hrdinovia šiestich strún. 1. Jazz.
Napísal Mgr. Miroslav Záhradník   
Image Synonymom populárnej hudby 20. storočia možno bez pochýb označiť jej najpopulárnejší nástroj - gitaru.  Blues, jazz, folk, country, rock and roll, rock, heavy metal atď., prešli svojim zložitým vnútorným vývojom.
Popularita gitary vyplývajúca z jej ľahkej dostupnosti pre hudobníkov priamo vplývala na vývoj jednotlivých hudobných žánrov.
Pohľadom na najvýznamnejších gitaristov, ktorí sa významnou mierou pričinili o súčasný status popularity tohto nástroja si predstavíme priebeh diania v dvoch historicky najvýznamnejších prúdoch vývoja populárnej hudby -v jazze a v blues-rocku.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 46 - 54 z 82