Hudobná akadémia o.z.
Karpatská 2
811 05 Bratislava

tel.: 0911 111 717

Otváracie hodiny kancelárie
Po - Pia: 14:00 - 19:00
Kancelária sa nachádza na druhom poschodí
v budove bývalého kina YMCA.

 
Hudobná akadémia
Musicana gitaristka

Základné informácie:

Sme partia hudobných nadšencov a chceme naše zapálenie pre hudbu zdieľať s vami. V Bratislave sa nám to darí už od roku 2000. Našim cieľom je poskytovať kvalitnú výučbu hudby pre našich študentov v akomkoľvek veku, technickej úrovne alebo štýlovej vyhranenosti (rock, punk, blues, metal, folk, klasická hra). Hudbu považujeme za jeden z najkrajších koníčkov v živote. Preto sa ju snažíme priniesť do sŕdc čo možno najviac ľudí.

Nástroje:

Vyučujeme:

Vek:

Vek v našej škole nie je rozhodujúci. Medzi študujúcich patria muzikanti od 6 do 60 rokov. Pre najmenších organizujeme kurzy Hudobnej prípravky, kde sa v predškolskom veku učia základy intonácie a rozvíjame našim najmenším školáčikom hudobný sluch. Pre starších ponúkame rôzne kurzy s praktickými ukážkami hry v kapele, pri táboráku alebo len tak, v obývačke. Máme veľa vysokoškolákov, ale aj podnikateľov alebo zamestnaných ľudí, ktorí si radi nájdu čas na nástroj aspoň 1 krát týždenne.

Prihlásenie na kurzy:

Výučba je individuálna a preto sa na kurzy dá prihlasovať priebežne počas celého roka. Samozrejme, celoročný kurz a v požadovanom termíne môžeme zabezpečiť len pre žiakov, ktorí sa prihlásili pred začiatkom školského roka. Prihlásiť sa dá prostredníctvom online prihlášky. V prípade záujmu o doplňujúce informácie nás môžete kontaktovať telefonicky alebo e-mailom, prípadne nás môžete navštíviť osobne v našej osobne.

Priebeh výučby:

To, akým spôsobom výučba prebieha záleží na dohode lektora so žiakom. Vaše hodiny sa môžu niesť v neformálnom, priateľskom duchu, keď sa učíte vaše obľúbené skladby s minimálnou hudobnou teóriou. Možno preferujete formálne štruktúry a prísnejšiu výučbu s množstvom teórie, polročnými previerkami zvládnutej hudobnej látky - čo je dôležité pre prípravu na iné školy s hudobným zameraním (konzervatórium, vysoká škola). Tiež sa môžeme vo väčšej miere venovať improvizácii, hre v kapele alebo technikám hry sólovej gitary.

Tieto možnosti vždy diskutujeme na prvej, úvodnej hodine, kde vám lektor vypracuje individuálny učebný plán. Snažíme sa zistiť, akú hudbu máte radi, aké skupiny sa vám páčia a aké ambície v hudbe máte.

Ďaľšie informácie: